Kalkulator leasingowy

Nasz kalkulator leasingowy oparty jest na podstawie aktualnych przepisów podatkowych dotyczących rozliczania kosztów leasingu, jakie weszły w życie w 2019 roku. Uwzględnia on również aktualną stawkę wibor oraz marże największych firm leasingowych. Kalkulator rat leasingowych umożliwia wykonanie wielu symulacji leasingu i wysłanie zapytania o oferty leasingowe. 


.


Kalkulator leasingu operacyjnego

Jeśli szukasz leasingu i nie wiesz jak otrzymać najlepszą ofertę od firm leasingowych lub chcesz dostać niższy koszt leasingu niż w salonie czy komisie – dobrze, że trafiłeś na nasz kalkulator. Narzędzie analityczne – kalkulator leasingowy – pozwala bardzo dokładnie wykonać dowolną ilość symulacji leasingowych na każdy rodzaj samochodu lub maszyny finansowany za pomocą leasingu operacyjnego. Kalkulator podaje szacunkowe widełki rat jakie można otrzymać w firmach leasingowych.

Uzupełniając kalkulator leasingowy możesz zobaczyć podpowiedzi w pojawiających się dymkach, co w pewnością ułatwi obliczenie leasingu i orientację w przepisach podatkowych dotyczących kosztów podatkowych i VAT. Kalkulator podaje zarówno kwoty raty netto jak i brutto.

Ważnym pojęciem w Leasingu jest termin Tarcza Podatkowa – czyli suma kosztów leasingu jakie zgodnie zobowiązującymi przepisami można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Tarcza podatkowa jest jednym z bardziej istotnych parametrów i wskaźników jakie brane są pod uwagę przy obliczeniu leasingu, ponieważ informuje jak duże korzyści zostaną osiągnięte przy zastosowaniu konkretnych warunków finansowania.

Leasing operacyjny jest najbardziej korzystną formą umowy leasingowej. Oprócz leasingu operacyjnego na samochód czy maszyny oferujemy również kalkulacje i oferty firm leasingowych na leasing finansowy, konsumencki, zwrotny jak też kalkulacje pożyczki leasingowej. Kalkulator leasingowy umożliwia sfinansowanie i obliczenie leasingu zarówno na samochody nowe jak i auta używane.

Kalkulator leasingu samochodowego

Najprościej za pomocą kalkulatora policzyć leasing samochodowy na nowe i używane samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki i naczepy oraz przyczepy, jednak równie dobrze policzy on leasing maszyn. Należy jednak znać stawkę amortyzacji pojazdu lub maszyny oraz wiedzieć jaką kwotę tj. procent wartości maszyny należy wpisać przy wykupie, by kalkulacja leasingu była zgodna z przepisami podatkowymi. Zapytaj nas o ofertę.

Należy pamiętać, że nasz kalkulator leasingowy jest narzędziem, które oszacowuje jedynie przykładowe koszty, symuluje ratę leasingu, odliczenia i podatku VAT. Finalna kalkulacja może nieco różnić się od tej, podawanej przez kalkulator leasingowy, ponieważ jest to uzależnione od rodzaju i ceny przedmiotu, roku produkcji oraz od oceny Klienta przez firmę leasingową.

Oblicz leasing

Kwestie związane z marżą w leasingu regulują wewnętrzne procedury firm leasingowych, natomiast przepisy podatkowe dotyczące rozliczeń podatkowych i klasyfikacji umów leasingu, to przede wszystkim:

  • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych
  • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • Kodeks cywilny w części dotyczącej umów leasingu
  • Ustawa o podatku VAT
  • Klasyfikacja środków trwałych

Warto dodać, że każda oferta, symulacja leasingu opiera się na aktualnej stawce WIBOR.

Jeśli chcesz:

  • otrzymać najlepsze oferty leasingu,
  • zapytać o kwestie rozliczeń i  sprawy księgowe,
  • obliczyć leasing,
  • sprawdzić i zasymulować wiele wariantów leasingu,
  • zorientować się jak wyglądają wszystkie koszty leasingu i gdzie ich szukać,

wyślij zapytanie o ofertę leasingu i kontakt z Doradcą. Oddzwonimy.

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

 

 


Tematyka strony: kalkulator leasingowy, leasing kalkulator, kalkulator leasingu, kalkulator leasingu operacyjnego, kalkulator leasingu konsumenckiego, leasing kalkulator rat, kalkulacja leasingu,kalkulator leasingowy obliczenie leasingu, oferta leasingu, koszt leasingu, kalkulator rat leasingowych, symulacja leasingu, tarcza podatkowa, ile wynosi rata leasingu, jaki jest koszt leasingu, jak obliczyć raty leasingu, koszty w leasingu 2019, oblicz raty leasingu, ile kosztuje leasing, oferty leasingowe, oferty firm leasingowych, porównywarka leasingukalkulator kosztów leasingu samochodu i maszyny.